Hakkımızda


 

 atölye

Hobimodel Gemi Model Atölyesi,

14.11.2016 tarihi itibariyle model severler ile buluşuyor.

Ana faaliyet konumuz, her tür ahşap gemi modelleri üretimi ve hazır model olarak satışı, ayrıca model yapım kitleri üretimi olacaktır. Kit üretim programımızın önceliğini, modelciliğe yeni başlamak isteyen arkadaşlarımıza kılavuzluk edecek başlangıç seviye kitler oluşturacaktır. Bu anlamda ilk ürünümüzün çalışmaları devam etmekte olup, en kısa sürede model severlerle buluşturacağız. Devamında orta ve ileri seviye kitlerimiz de vitrinlerimizdeki yerlerini alacaklardır. Bunlar için de çalışmalarımız hızla sürmektedir.  Çocuklarımızla birlikte ortaya çıkarabileceğimiz tekne modellerinin çalışmaları da eş zamanlı ilerlemektedir.

Başlangıç seviye çalışmamızdaki önceliğimiz, zorluk derecesini minimum düzeyde tutarak, temel yapı tekniklerini öğretmek, modelciliği yıldırmadan sevdirmek ve yeni modelciler kazanımını sağlamak olacaktır.

Orta ve İleri seviyeler için ülkemiz teknelerinden daha önce çalışılmamış olanlar temelimiz olacak.

Üretim planımızı ileriki günlerde paylaşıyor olacağız.

Kendimizi ilk zamanlarımızda kısıtlı kıldığımız tek nokta ise, model yapım malzemeleri ve yardımcı aletler konusundaki ürün çeşitliliği olacaktır. Atölyemizde yeni başlangıç için gerekli olan el aletleri küçük bir set olarak bulunacak, ana yapım malzemeleri dışında (kontrplak, kaplama çıtası, muhtelif çıtalar vb.) çeşidimiz maalesef bulunmayacaktır. Ancak temin konusunda her türlü yönlendirme ile model severlere yardımlarımız devam edecektir. Zaman içerisinde gerçekleştireceğimiz iyileştirmelerle bu alandaki kısıtlılığımızı kaldırıp çeşitlerimizi arttırma hedefinde olacağız.

Ayrıca ziyaretiniz sonrası sevdiklerinize götürmek isteyebileceğiniz objelerden oluşan küçük bir de hediyelik bölümümüz yer almaktadır.

Yolu düşen herkesi atölyemizi ziyarete bekliyoruz.

Bu küçük bilgilendirme ile tüm model severleri selamlıyor, bol modelli günler diliyoruz.