Etkinlikler

 ödül töreni DKKDeniz Kuvvetleri Komutanlığı 1. Gemi Model Yarışması / 17 Kasım 2016

DKK' nın ilk defa düzenlediği ve 3 yılda bir tekrarlanarak geleneksel hale getirilecek model yarışmasının ilki ödül töreni ile son buldu. Bu organizasyonda jüri heyeti içerisinde danışman jüri üyesi olarak görev aldım. Ödül töreninde Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu tarafından tarafımıza teşekkür belgesi ve şilt verilmiştir.
model sergisiİstanbul Sapphire AVM Gemi Model Sergisi / 3-25 Eylül 2016

Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği tarafından İstanbul Sapphire AVM de düzenlenen sergide dört adet modelimle yer aldım. 
 2. Ölçekli Dünyalar Plastik Model
Sergi ve Yarışması / 16-17 Mayıs 2015


Modelcilik Kulübü ve Rahmi M. Koç Müzesi işbirliği ile ikincisi düzenlenen model yarışması 16-17 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleşmiştir. Yarışmaya Curacao adası yakınında bulunan bir batık romorkör dioraması ile iştirakçi oldum.  
 Bilinmeyen Yönleri ile
Çanakkale Deniz Savaşları Sergisi
18 Mart 2015
Çanakkale Deniz Zaferinin 100. yıl etkinlikleri kapsamında Yakın Doğu Üniversitesi ve Rahmi M. Koç Müzesi işbirliği ile düzenlenen sergi 18 Mart 2015 tarihinde açıldı. Sergide, Muavenet- Milliye HMS Goliath dioraması, Fransız Denizaltısının (Mariotte) savunma hattına yakalanması dioraması ve Sultanhisar torpido botu modeli ile yer aldım.  Sergi yıl sonuna kadar açık kalacaktır.

Büyük Kulüp (Cercle D'orient) Karma Gemi Modelleri Sergisi 15-30 Haziran 2014

Dört modelci arkadaş ile birlikte organize ettiğimiz sergi, 15-30 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleşmiştir. Toplam 34 modelin sergilendiği etkinlikte modellerimiz büyük ilgi ile takip edilmiştir.  

Ölçekli Dünyalar Plastik Model
Sergi ve Yarışması 24-25 Mayıs 2014

Rahmi M.Koç Müzesinde düzenlenen organizasyon 24-25 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. Sergiye Lucky XI diorama çalışmam için iştirak ettim. 

S/Y ROMOLA Ödül Töreni - 17 Mayıs 2014

2. Tek Tip Gemi Modeli Yarışması ödül töreni 17 Mayıs 2014 tarihinde Rahmi M. Koç Müzesi Fenerbahçe Vapurunda yapıldı. 24 modelcinin katılımı ile başlayan ancak 8 modelcinin model teslimi ile sonuçlanan yarışmada tüm modeller mansiyon ile ödüllendirilmiştir.

2013 Moda Deniz Kulübü

Kabotaj Bayramı Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Gemi Modelleri Sergisi.
Temmuz 2013

 

 8. Uluslararası Marmaris Festivali
17/26 Mayıs 2013 Gemi Modelleri Sergisi

Marmaris festivali bünyesinde düzenlenen etkinlikte 12 modelciye ait toplam 46 adet gemi modeli sergilenmiştir. Sergi, TRT ve yerel TV kanallarında da yer almış, halk tarafından büyük ilgi ile takip edilmiştir. Sergide Joffre, Göksu ve Denizaltı modellerim de yer almıştır. 

 

2012 Plastik Model Sergi ve Yarışması

 Modelevi ve RacingZ model gruplarının birlikte organize ettikleri sergi ve yarışma 5-11 Kasım 2012 tarihleri arasında İTÜ Taşkışla Kampüsünde gerçekleşti. Birbirinden güzel modellerin sergilendiği ve U-213 Denizaltı modelim ile katıldığım organizasyonda Deniz Araçları kategorisinde İkincilik ödülü modelime verilmiştir.

 

2012 Statik Gemi Modelleri Sergi ve Yarışması

 Derneğimiz tarafından iki yılda bir yapılan Gemi Modelleri Sergisi 13 - 22 Ekim 2012 tarihleri arasında Kadıköy iskelesi Şirket-i Hayriye Galerisinde yapılmıştır. Sergi bünyesinde yapılan yarışmada Plastik modeller (C6a) sınıfında U-213 Denizaltı modelim Altın madalya, Makineli gemiler (C2) sınıfında ise Joffre isimli açık deniz römorkörü modelim gümüş madalya ile ödüllendirilmiştir.

 

2012 Kabotaj Bayramı Moda Deniz Kulübü Model Sergisi

Moda Deniz Kulübü' nün Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergi bir hafta süre ile açık kalmıştır. 

 

BJK Koleji Yılsonu Etkinlikleri Gemi Modelleri Sergisi 2012

 

 

S/Y GONCA Gemi Model Yarışması 2012

2012 yılı Mayıs ayında ödül töreni yapılan model yarışması, Türkiye' de ilk kez düzenlenen Tek tip gemi model yarışması niteliğindeydi. Hazır hiçbir malzemenin kullanılmadığı, tüm parçaların modelciler tarafından yapıldığı yarışmada birinciliği benim modelim kazanmıştır. Yarışma birincisi olan modelim, Rahmi Koç Müzesinde yerini almıştır. 

 

Ekim 2010 Alanya Kızılkule Gemi Modelleri Sergisi

İlki 2008 yılında yapılan Alanya Kızılkule Gemi Modelleri Sergisinin ikincisi 2010 yılında Alanya Tarihi Kızılkule'de yapılmıştır. Gemi Modelleri ve Tarihi Gemi Resimlerinden oluşan Gemiler isimli sergimiz, Alanya Kaymakamı Sn. Hulusi Doğan, Alanya Belediye başkanı Sn.Av. Hasan Sipahioğlu ile Askeri ve Mülki erkan tarafından açıldı. Bugüne kadar en yüksek davetli katılımı ile gerçekleştirlen sergi açılışı ALANYA TV’den yayınlanmış ve basında da duyurulmuştur. Ayrıca sergimiz Alanya’nın kardeş şehirleri Estonya , Letonya ve Almanya’nın sergi süresince yaptıkları çekimlerinin tanıtımı bu ülkelerin TV yayınlarından yapılmıştır.
Sergimiz yaklaşık 45 gemi modeli , 20 tarihi gemi resimleri ve flamalardan oluşmuştur.
Tarihimizin en anlamlı günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı anma törenlerinin hemen ardından açılışı yapılan sergimiz 10 Kasım’a kadar açık kalmıştır. 

 

2009-2010  Gemi Modelleri Sergi ve Yarışması

Rahmi Koç Müzesi ve Derneğimizin birlikte organize ettikleri  "Gemi ve Deniz Sevgisi" konulu gemi modelleri sergisi ve yarışması 13 Kasım 2009 - 14 Şubat 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Serginin, süresi sonunda sürekli açık kalması hususunda karar alınmıştır. Halen aktif olan gemi modelleri sergisi Rahmi Koç Müzesinde demirli olan Fenerbahçe vapuru arka üst salonunda gezilebilmektedir. İlgili sergiye modellerim ile iştirak etmiş olup, yapılan yarışmada jüri üyesi olarak görev almışımdır.